24.12.10

עונת ההחלפות (חלק 1)

זהירות, המון תמונות לפניך (ולא מעט טקסט...)!
Caution! Lots of pics (and plenty of text too…)!
אחרי רגיעה מסוימת בתחום ההחלפות החליטה עדיlee לקחת את העניינים לידיים, ויזמה החלפה בנושא סתיו. אהבתי את הרעיון מייד, ושמחתי עוד יותר כשגיליתי, שאני הולכת להכין הפתעה ל-moncha יקירתי.
סתיו בשבילי הוא קנדה. בביקור הראשון שלי שם, ב-1983, הגעתי בספטמבר, ונשארתי עד לאביב, מה שאפשר לי לראות את העונה הכי יפה בשנה מתחילתה ועד סופה – את הכתומים והאדומים תופסים את מקומם של הירוקים על צמרות עצי המייפל, את העלים, שנראו כאילו מישהו צייר כל אחד ואחד מהם ביד, נושרים על השלג הראשון, מכתימים אותו בצבעוניות מרהיבה. בהחלפת הסתיו שלי, היה לי ברור מייד, יהיה משהו עם העלים האלה.
אחרי שכמה רעיונות עלו ונפלו החלטתי להכין מחברת מטופלת, כזו שתשמש את moncha ואולי גם תדרבן אותה לערוך סדנאות ויטראז', פנקסים בעבודת יד או רקמות עדינות. קיוויתי (אני עדיין מקווה!) שאם יהיה לה איפה לרכז את כל הרעיונות שעולים במוחה הקודח, הם גם ירקמו עור וגידים (וזכוכית ונייר...).
ברגע שהרעיון היה סגור, הכול התחיל לרוץ... מצאתי חותמות דיגיטליות של עלים, מה שרציתי שישמש כאלמנט חוזר בחוצצים. לקחתי מחברת עם כריכה קרטון עבה שקניתי במשביר, והתחלתי לתכנן, לגזור, להכתים את הקצוות בדיו, לשבור את הראש איך אני מסדרת סגירה ומה אני עושה עם שני החלונות המעוגלים שהיו בכריכה המקורית. כמו שאפשר לראות, מצאתי פתרונות להכל. אם הם יפים וטובים – אתם תשפטו.
'tis the season to swap...
When AdiLee announced autumn is the theme of the new swap at the Northern Niche - I was delighted. I got hooked on this beautiful season in 1983, on my first visit to Canada, and since then it always reminds me of maple leaves and hot pancakes…
I was even happier when I realized my swap partner was Moncha, my good and oh-so-talented friend. I knew she used to run workshops, and I thought it was time she got back to it, so I decided to make her an altered project-notebook, one where she can draw some sketches, write down ideas for different workshops and keep track of all the endless projects she works on simultaneously. Here are the pictures of that notebook. I'd love to hear what you thought of it!

1. כריכה קדמית
על נייר הרקע הדבקתי עלים של עירית, שחתכתי לפי קו המתאר של העיגול הקיים. העיגול השני מסתיר את ה"חלון" השני שהיה בכריכה וגם את שולי התחרה. החיפושית, שעשויה עץ, מודבקת על גבי החוצץ הראשון ומציצה מתוך הכריכה. היא יושבת על גבי עלה מאותה סדרה. סרט הגומי שסוגר את המחברת הוא אחד משניים שהיו במחברת שקניתי, אלא שבמקור הוא ניצב לבסיס. בגלל הנייר המקושת והתחרה, לא יכולתי להשאיר את הסגירה כמו שהייתה, אז שיניתי לה את הכיוון. האותיות הן מדבקות Puffy עם גליטר של עירית.

1. Front Cover
This unknown DP covers one of the circular "windows" in the original cover and allows for a neat placing of the lace. Peeping through the other window is a wooden beetle, which I surrounded with sticky leaves by IritArt. The title ("That's an idea!" in Herew) is made with puffy letters (IritArt as well).
2. חוצץ 1 - פרויקטים
מימין דף של Basic Grey. חשבתי לשלב כאן מעטפה, אבל הגעתי למסקנה שעם כל הקישוטים והחורים היא לא תהיה שימושית, אז ויתרתי. בדף ממול (גם הוא Basic Grey) משולבים העלים שעליהם גאוותי במחברת הזו: מדובר בחותמות דיגיטליות חינמיות, שהדפסתי על דפים שונים בגדלים שונים – חלקם קארדסטוק פשוט, חלקם דפי מדפסת צבעוניים רגילים. גזרתי אותם לפי קו המתאר, החתמתי מסביב עם דיו דיסטרס, ואת חלקם הדבקתי על דבק תלת מימד. בכל חוצץ יש שני עלים כאלה, כמו שתראו בהמשך, וכולם מיושנים קצת בעזרת דיו דיסטרס של טים הולץ ושימוש משוחרר מאוד בפצירה גסה.
2. 1st Divider - Projects
I used digi leaves on all the dividers, changing the size, composition and colors. The background is a DP by Basic Grey and I also did some distressing with Tim Holt's distress ink.
3. גב חוצץ ראשון
כיוון שהחלק הזה שייך לפרויקטים, ואלה טיבם שיש להם דד ליין, או שהם מתוכננים לאירועים משמחים כמו יומולדת או חתונה, חשבתי שכדאי שתהיה ל-Moncha תזכורת צמודה... התווית היא חיתוך בנסטביליטיז, ובצד הוספתי סוגר מתכת בצבע תואם. הקארדסטוק הוא של DCWV.
3. 1st Divider - Back
The title says "Do not Forget". Tag made with Nestabilities and a Cuttle Bug embossing folder. DP – DCWV
4. גב חוצץ ראשון - פתוח
לוח שנה ל-2011. לוח שמצאתי להורדה חינם, והדפסתי בצידו האחורי של הקארדסטוק העלום הזה (מתי יבינו כל החברות שכדאי להן לכתוב פרטים מאחור?). חרצתי עם עצם וקיפלתי. יותר פשוט מזה לא יכול להיות...
4. 1st Divider - Back - open
Once you open the turn mount you find a 2011 calendar, in which Moncha can mark special events, swap dead-lines and… workshops, of course!

5. חוצץ 2 - סדנאות 
כאן, כמו בכל החוצצים, הנייר הוא של Basic Grey והעלים עשויים באמצעות החותמות הדיגיטליות האלה.
5. 2nd Divider - Workshops 
The same technique and products as in all other dividers: DP by Basic Grey and these lovely digis.
6. גב חוצץ 2
אם סדנה, אז צריך בגדי עבודה, לא? הכנתי אוברול מדף קארדסטוק שאת חלקו העברתי בקאטל בג עם תבנית שקניתי לא מזמן. האבזם הוא של Making Memories, החגורה היא סרט בד רגיל, ולמעלה תפרתי כפתורים לקארדסטוק. סגרתי עם תיפורים בעט ג'ל לבן. האוברול עצמו הוא כיס, אבל בסופו של דבר לא מצאתי מה לשים בו, אז הוא נותר קצת מיותם...
(Close-up on the Memory Makers Buckle)
 6. 2nd Divider - back
The pieced overall, the typical dress up for a workshop, is made with an embossing folder, white gel pen, a ribbon, some buttons and a Making Memories buckle.
7. חוצץ 3 - חומרים
(Close-up on the digi leaves)
 7. 3rd Divider - Materials.
8. גב חוצץ 3
דוגמאות של טפטים מתוך קטלוג ישן נראו לי מתאימות לחוצץ שעניינו חומרים, ול- Moncha, שממחזרת כמעט כל דבר. כאן היא תוכל לרכז לעצמה רעיונות כמו מה אפשר לעשות מאריזות של אבקת מרק או איך להפוך תוף של מכונת כביסה לדירת שלושה חדרים...
 (Close-up on the wallpaper samples)
8. 3rd divider – back
I used some wallpaper samples to emphasize the use of different materials, the way Moncha does with her talent for recycling and reusing.
9. חוצץ 4 - סקיצות
9. 4th Divider - Sketches

10. גב חוצץ 4
אני לא יודעת אם Moncha צריכה עט או עיפרון, אבל חשבתי שיהיה נחמד אם יהיה לה סרגל בהישג יד ופתקיות ממו, כדי לסמן לעצמה כל מיני דברים בתוך המחברת או במקורות השראה אחרים. אז צירפתי אותם לחוצץ. את הכיס לסרגל הכנתי גם כן מדף של Basic Grey.
(Close-up on the ruler and its pocket)
 10. 4th divider – back
I thought Moncha could use a small ruler and some memo stickies to mark inspiration resources etc. the ruler's pocket is also made with Basic Grey DP.
11. דפי סקיצה
זה מן הסתם החלק הכי חשוב במחברת עבור Moncha... חשבתי שעדיף לוותר על חלק מדפי השורה לטובת דפי רישום חלקים באיכות טובה, ולשם כך קניתי מחברת שמיועדת לסקיצות, חתכתי את הדפים בגודל המתאים, ניקבתי בפינה שלהם עלה מייפל, בשביל לשמור על האווירה הסתווית, והכנסתי אותם במקום חלק מדפי המחברת המקוריים.
(סוף חלק ראשון. לכו תנוחו קצת. אני אחזור אחר כך עם תמונות והסברים נוספים...).
11. Sketch Pages
Since the original notebook consisted of lined pages, I decided to add some plain sketch pages. I punched the corners with a maple leaf corner punch to add some autumn atmosphere…
(End of part one. I'm sure you could use some rest… (-:…)

Challenges:

Anything goes @ Aud Sentiments
Fake it @ Totally Stampalicious
Add ribbon @ Stampin' B's 
 

12 תגובות:

 1. זה פשוט מקסים!
  אהבתי את הרעיונות לחוצצים בפנים!

  השבמחק
 2. What a gorgeous project! I love the overalls with the belt. Thanks for joining us at Aud Sentiments.

  השבמחק
 3. מושקע ומקסים! רעיונות נהדרים וביצוע משגע!

  השבמחק
 4. במילה אחת:מדהים!
  דרך המחשבה שלך על כפרט ופרט,הדאגה לספק ולהענות לצרכים של המקבלת.אהבתי את החלון בכריכה,את הפינצ'וץ של העלה וצירוף הסרגל עם דפי הממו-נהדר!

  השבמחק
 5. מ ה מ ם!!!
  אין לי מילים...
  הליין של בייסיק שבחרת מתאים בול לנושא... יש לי את כל הקיט ואני מתה עליו.
  עבודה יפה ומדוייקת - שווה לחכות :-)

  מיכל

  השבמחק
 6. אנונימי25.12.10

  זה לא אמיתי!!!
  זה מדהים!! הכי מדהים!
  אפשר לעשות איתך החלפה פרטית? אני אתן לך....מה שתרצי ואת תעשי לי כזה? זהה...
  הרגת אותי לגמרי עם המחברת הזו!!!
  ליאור שמריירת...

  השבמחק
 7. Wow! this is fantastic, truly a works of art!I'm so glad you could join us for our challenge at Aud Sentiments - Happy Holidays!
  Dee

  השבמחק
 8. מושית1025.12.10

  וואו...איזה יופי.הרעיון נפלא וגם הביצוע נהדר. השילוב בין הצבעים, הנושא ואלמנטים כל כך מוצלח.
  נהניתי לראות

  השבמחק
 9. This is quite a project and beautifully created. So glad you joined the Stampin B's this week so we could see your work.

  השבמחק
 10. וואו, איזה השקעה, מקסים

  השבמחק
 11. ההשקעה ניכרת בכל עמוד ועמוד
  פשוט מלא מחשבה!

  השבמחק
 12. איזה מקסים! רעיון נהדר ועיצוב מעלף.
  אולי תעלי בפורום עיצוב אלבומים וכרטיסים?
  נתת לי רעיון לשדרוג של קלסר קטן ויפהפה שקיבלתי פעם ועד עכשיו לא עשיתי איתו כלום.

  השבמחק

אני תמיד שמחה לראות תגובות ולקרוא אותן!