25.4.10

מקטן עד גדול(ה)


עילי, הבן של אלון האחיין שלי, חגג החודש יום הולדת שנתיים. איזה גיל מדהים, שנתיים! חשבתי לעצמי, שבקצב שבו ילדים היום גדלים ומתפתחים, יש סיכוי שלפני יום ההולדת הבא שלו הוא כבר יידע לקרוא... אז הלכתי על ברכה שהעניין המרכזי שלה הוא אותיות. ברכה שמחה וצבעונית - אבל מספיק בסיסית בשביל שגם ילד בן שנתיים שיסתכל עליה יאהב את מה שהוא רואה. אני מקווה שעד יום ההולדת הבא שלו יזדמן לי סוף סוף לראות אותו פנים אל פנים, כי אפילו בלי שאי פעם פגשתי אותו אני מה-זה מתגעגעת!
ואגב: בן של אחיין -  זה עוד מושג שצריך להמציא לו מלה משלו. זה - ובן של בן דוד. בגיל תשע חשבתי שלבן של הבן-דוד צריך לקרוא נכדוד... ישבתי וכתבתי מכתב לאקדמיה העברית. הם ענו לי שישקלו את העניין - ואני חיכיתי וחיכיתי להחלטה שלהם... אני חושבת שבשלב זה אפשר להבין שההצעה לא התקבלה, נכון? וגם שהשריטה שלי עם השפה באמת התחילה בגיל צעיר. 
בכל מקרה חדל קשקשת ברשת. הנה הצילום (למעשה, הפעם זו סריקה, מה שמסביר את האיכות הירודה של התמונה... צר לי):
Cardstock:Citronella by K&Company; misc.
Letters: Smokey Joe's by American Craft
Stamp: Fairest of them all by Snag'em Stamps
באותו ענף של המשפחה, רק קצת יותר למעלה, חגגה החודש יומולדת גם אחותי הגדולה. כיוון שרק לא מזמן קיבלתי ממנה ערימה של מתנות סקראפ, כולל מסיכות של Tim Holtz, החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי לחנוך את אחת מהן לכבודה. 
את החלק של המסיכה עברתי, אני חושבת, לא רע, בעיקר בהתחשב בעובדה שזו התנסות ראשונה שלי עם מסיכות ועם עבודה בגירים. מה שדווקא השתבש היו הנקודות הזוהרות. התחלתי מנקודות ב"פנינים נוזליות", אלא שהכל נראה אנמי מדי, אז עברתי עליהן בסטיקלס בצבעים שונים, מה שבאמת שדרג את הכרטיס, אבל יצר בליטות לא אחידות, שאפילו לא מסתירות את השכבה התחתונה בצבע פנינה. קצת פשלה, אבל אני מקווה שזה נסלח (-:
בכל מקרה, הנה הכרטיס - ובעקבותיו גם תקריב (שתראו כמו שצריך את גודל הפשלה...):
Mask: Tim Holtz
Blending Chalks by Plaid
Bling: Liquid Pearls, Stickles by Ranger
יומולדת שמח לכולכם, וגם לגל, שאת הכרטיס שהכנתי לו שכחתי לצלם... שתהיו בריאים ומאושרים!
Happy Bday, young and younger...
Eli, my nephew's son, just celebrated his second birthday - and less then a week later it was his grandma's - my sister - birthday, as well, so I thought I'll join the post with their cards as well.
I decided to make Eli a card that even if he can't read - he can still enjoy the colors and the joy I think it radiates. Then I added the crown - 'cause he's a real king - and I just love him! Hopefully we'll meet by his 3rd birthday!
Then it was Ala's Bday, and I thought I have to try some of the stuff she just sent me (including the almighty cuttlebug!). And since I never used a mask before - I thought it was time to try the Tim Holtz masks she sent. It went pretty good, until I had to decide about an embellishment. After some  struggle I decided to use the liquid pearls. Big mistake... it had no impact at all! so I covered the dots with stickles, which did the job, but unfortunately didn't cover enough the pearls. Well, I guess next time I'll know better...
Anyway, Happy Bday everyone! 

And here are some challenges I tried to follow:

10 תגובות:

 1. במשפחה של בעלי הביטוי "נכדוד" מוכר ושגור, אז אולי זה כן עבד לך, באוכלוסייה מסויימת :)
  הכרטיס של גיל שנתיים מהמם, גם אני התלבטתי בנושא לא מזמן- איך עושים כרטיס שילהיב ילד כ"כ קטן...התוצאה שלך מקסימה. והטעות של הנצנוצים- מקסימה. מאוד אהבתי את הצבעוניות.רק הייתי מוסיפה שוליים, אבל אני מוסיפה שוליים לכל דבר...

  השבמחק
 2. תודה, קרין, על תגובה מפורטת ומעשירה. לגבי השוליים, אני אעשה ניסיון עם כרטיס דומה ואגיד לך איך יצא.

  השבמחק
 3. אומנם האיכות בטח לא מציגה כמה היצירה יפה, אבל רואים שהיא מקסימה ומושקעת:)

  השבמחק
 4. דווקא ממש אהבתי את ה"טעות"- מאוד יפה

  חן

  השבמחק
 5. מזל טוב לחוגגים,הכרטיס לנכדוד עליז וצבעוני ולאחות כרטיס עדין ויפה.

  השבמחק
 6. Thanks for joining us at Oh, Alice. Come back again next week, we love having you.

  השבמחק
 7. מזל טוב לעילי בן ה-2 הכרטיס חמוד מאוד
  ומזל טוב גם לאחות שפרגנה לך את החבילה הסקראפית
  הכרטיס שהכנת לה מאוד עדין ומיוחד (על אף הטעויות)
  אהבתי!

  השבמחק
 8. beautiful
  Thanks for joining us at Oh Alice!
  love tasha xx

  השבמחק
 9. gorgeous card!!
  Thanks for participating at Oh, Alice!!

  השבמחק
 10. אנונימי19.5.10

  היי
  עדיין לא קראתי את הרשומה שלך (בתור אוהבת עברית אני לא אוהבת את המילה "פוסט"), קראתי רק את ההתחלה ואני ישר רצה לספר לך שכשהייתי קטנה החלטתי שלבן של בן הדוד יש לקרא נכדן.כי אם בן דוד זה דודן אז הבן שלו יהיה נכדןוגם חשבתי (בגיל קצת פחות קטן) שהבן של בן-הזוג צריך להיות, על אותו משקל- זוגן....
  את רואה יש עוד מופרעות... או שזה הולך עם אהבת חתולים...
  חג שמח
  ליאור- שהופכת לגרופי של הבלוג שלך....

  השבמחק

אני תמיד שמחה לראות תגובות ולקרוא אותן!